Kopalnia Wrocław

51°12’25.7″N 16°56’10.5″E

Zaskakująco ładne miejsce na treningi.

Kopalnia Wrocław to dawna kopalnia piasku i żwiru, znajdująca się w obszarze Natura 2000 Doliny Widawy, przekształcona w miejsce łączące rekreację, sport i odpoczynek. Piękna przyroda oraz infrastruktura sprzyjająca relaksowi czekają na osoby spragnione odpoczynku. Goście mają do swojej dyspozycji wiele atrakcji: wodny plac zabaw WIBIT, rowery wodne i kajaki, boiska do siatkówki plażowej, badmintona i innych gier zespołowych oraz strefy gastronomiczne.

My od siebie dodamy, że ten teren wydaje się być idealny, także pod trening „zakładkowy” oraz mini zawody. Poza tym dookoła są tereny sprzyjające długim wybieganiom.

Chcemy to miejsce przetestować właśnie ze względu na kształt jeziorka jak i tereny znajdujące się w okolicy. Może ktoś z was już tam trenował swimrun i może podzielić się wrażeniami?

SWIM
Woda czysta. Około 500 m linii brzegowej i niewielka wyspa na środku dają możliwość wykonania różnorodnych odcinków pływackich, także potrenowania szybkich zmian woda-ląd. Wyjścia na ląd piaszczyste lub trawiaste.

Nieopodal Odra.

RUN
Dookoła las ze ścieżkami leśnymi, dzikimi dróżkami o różnorodnym podłożu. Możemy dobiec aż do Odry i podreptać super ścieżką wiodącą brzegiem rzeki. Możemy też dobiec do wału przeciwpowodziowego, gdzie po płaskiej, kilku kilometrowej szutrowej trasie da się zrobić niezłe rozbieganie o każdej porze roku.

Mapa Kopalni Wrocław

INNE
Wejście na teren obiektu jest płatne.
Trzeba pamiętać, że w sezonie letnim, szczególnie w weekendy, może być tłoczno.
Miejsce nadaje się także na trening morsowania.
Adres strony Kopalni Wrocław

Dodaj komentarz