Jelcz Laskowice

51°01’12.5″N 17°19’37.8″E

Staw Pierwszy Jelczański i okolice, to dobre miejsce na trening swimrunowy.

Według informacji z internetu: Staw Pierwszy Jelczański powstał na skutek zalania wyrobiska kruszywa, które zostało użyte w latach 1942-44 do podniesienia poziomu terenu i budowy, przez budowniczych „Bertha Werke” – niemieckiej wojennej fabryki zbrojeniowej w Jeltsch.

My sprawdziliśmy Staw i jego okolice pod kątem treningów swimrunowych. Zarówno zimą jak i latem miejsce świetnie nadaje się na wybieganie. Latem serdecznie polecamy skorzystać z możliwości pełnego swimrunowania.

SWIM
Woda (raczej) ciepła, bo zbiornik dość mały. Około 450 m długości i 150 m szerokości. Można oczywiście robić pętelki.

To miejsce o każdej porze roku sprzyja trenowaniu.

RUN
Bardzo zróżnicowany teren. Są fragmenty piaszczyste, odcinki trawiaste i leśne ścieżki z korzeniami. Płaski teren, więc podbiegów się nie poćwiczy, ale za to prędkość i orientacje w terenie jak najbardziej. Dużo przecinających się ścieżek daje możliwość trenowania i do krótkich i do długich dystansów swimrunowych. Las mieszany, który – gdy nie jest mocno nagrzany – chroni przed słońcem. Po paru dniach silnego nasłonecznienia robi się w nim duszno. W lesie sąsiadującym ze Stawem Pierwszym Jelczańskim można znaleźć mniejsze stawiki o oczka wodne zachęcające do trenowania częstych zmian run-swim-run.

INNE
Parkuje się przy mało uczęszczanej ulicy.
Latem dostępny fast food wakacyjny.

Dodaj komentarz